Golfkummit

Golfkummit

Tuntuuko alkuun pääseminen vaikealta - termit oudolta golf-jargonilta ja golffaajat oudolta porukalta? Luulo ei ole tiedon väärti - luultavasti joku tuttavistasikin pelaa golfia. Golfkummit ovat vapaaehtoisia, Katinkulta Golf ry:n aktiivisia harrastajia, jotka haluavat olla tukenasi uuden lajin aloittamiseen liittyvissä kysymyksissä.

Golfkummin kanssa voit vaikkapa lähteä kentälle tutustumaan lajiin tai mennä harjoitusalueelle kokeilemaan lyöntiä. Ja jos olet jo suorittanut Green Cardin (golfin peruskurssilla suoritettava golfin "ajokortti") joskus aiemmin, mutta kaipaat pelikaveria, ota rohkeasti yhteyttä johonkin golfkummiin.

Katinkulta Golf Ry:n golfkummit:

Mari Partanen puh. 050 537 4541 partsu(at)hotmail.com
Kapteeni Unto Väisänen puh. 0400 581 089 untovaisanen(at)hotmail.com
Riitta Hämäläinen puh. 0405 748 748 riiham(at)sotkamo.net
Elina Mustonen puh. 040 720 8861 elina.mustonen(at)luukku.com
Pentti Huttunen puh. 0400 997 423 pentti.huttunen(at)vuokatti.net
Jari Koivusalo puh. 0405 963 250 jari.koivusalo(at)holidayclub.fi
Esa Mustonen puh. 044 533 6082 esa.mustonen4(at)gmail.com
Matti Teiska puh. 045 353 6633 matti.teiska(at)luukku.com
Taavi Tainijoki  puh. 044 305 3551 taavi.tainijoki(at)gmail.com
Juhani Ronkainen puh. 044 777 0000  juhani.ronkainen(at)live.com

Ajankohtaista

Yhteystiedot

KatinkultaGolf Ry/Katin Golf Oy
Katinkullantie 15, 88610 Vuokatti
Toimisto puh. 030 686 3488
golf.katinkulta (at) holidayclub.fi

Tilaa uutiskirjeemme

 

 sähköpostiosoite:


Copyright 2017 KatinkultaGolf Ry/Katin Golf Oy

Etsi